Z historie karate v Kyjově
 
 
 
Oddíl karate TJ Jiskra Kyjov byl jako první na okrese Hodonín založen v roce 1983 kyjovským rodákem a členem brněnského oddílu karate TJ Elán p. Zdeňkem Talašem. Po jeho trvalém odchodu do Brna převzal organizační i trenérskou funkci p. Milan Ďurina.
 
 
 
 
  V roce 1996 byla jedním z jeho členů, Petrem Fialou, navázána spolupráce se severočeským karate klubem SPORT RELAX Česká Lípa a jeho hlavním trenérem, instruktorem a spoluzakladatelem p. Pavlem Znamenáčkem, nositelem mistrovského stupně 5. Dan.
 
Po ustanovení Petra Fialy do hlavní trenérské funkcie celého oddílu a v následujícím roku začlenění oddílu dětí z DDM Kyjov p. Petráše do oddílu TJ Jiskry, se tato spolupráce postupně rozšířila z původních ročních seminářů v Kyjově i na pravidelném zúčastňování se turnajů karate a seminářů v České Lípě. O stoupající úrovni vedení tréninků a kvalit žáků svědčily pravidelně získávané místa na stupních vítězů. V období let 2001-2004 dochází k navázání kontaktů i s jinými kluby v ČR. Fiala Petr, Dostál Miroslav a Blechová Petra jsou zváni a účastní se seminářů zahraničních mistrů jako je p. Takeji Ogawa, 8. Dan, p. Kenneth Funakoshi 9. Dan, p. Oskar Higa 9. Dan, p. Hikorazu Kanazawa 10. Dan.
 
 
 
Seminář v Kyjově a první úspěšné složení zkoušek na STV Kyu.
 
 
Seminář v České Lípě a společné foto s hlavními zástupci SPORT RELAXU Pavlem Znamenáčkem, Milanem Veselým a Pavlem Rackem.
 
 
Děti poprvé na soutěži a
hned první medaile!
 
 
 
 
 
 
 
Medaile přivážely i ti starší z účastníků výprav.
 
 
Několik fotografií pro kyjovského sponzora po úspěšném dni.
 
 
Nástup před tréninkem jedné z kategorií na
semináři v České Lípě.
 
 
Po ukončení sezóny roce 2003, odchází Petr Fiala z hlavního trenérského postu v
oddílu TJ Jiskra Kyjov a v roce 2005 zakládá v Kyjově s Miroslavem Dostálem a
Petrou Blechovou další oddíl karate, a to pod názvem Karate Klub Kyjov.