Zpráva o činnosti Karate Klubu Kyjov
Tréninkový rok 2006 - 2007
 
 
V tréninkovém roce 2006 - 2007 se na organizačním a trenérském vedení klubu podílel Fiala Petr, 1. Dan, Dostál Miroslav, 1. Dan, Blechová Petra, 1. Kyu a Jahoda Miroslav, 3. Kyu.
 
I v tomto roce si klub dal za úkol orientovat se opět převážně na práci s novými členy žákovských a dorosteneckých věkových kategorií.
 
18. září 2006 proběhl druhý nábor nových členů, který se snažil oslovit uvedené věkové kategorie. Příchozích 52 zájemců o cvičení karate předčil všechna očekávání. I přes tento velký počet začátečníků se podařilo probrat všechny základní techniky karate stylu Shotokan a přiblížit jim také základy sportovního zápasu.
 
Jako doplňková aktivita na trénincích byl prováděn nácvik základních sebeobranných akcí včetně pádových technik, zvýšení fyzické kondice, obratnosti a koncentrace. V rámci rozcvičky byly hrávány různé hry, nejčastěji basketball, vybíjená a honěná.
 
21. října 2006 vystoupil p. Miroslav Jahoda s malou ukázkou karate v rámci akce "Pohybová show" k příležitosti výročí vzniku moderní gymnastiky v Kyjově.
 
Plánovaný společný trénink s klubem Šin-Mu v Hodoníně proběhl 10. listopadu 2006. Z dalších společných tréninků však bohužel sešlo, i když někteří jednotlivci si v průběhu roku zašli zacvičit na tréninky tohoto hodonínského klubu individuálně.
 

16. prosince 2006 jsme se po zúčastnili tradičního turnaje v Zákupech u České Lípy s názvem Funakoshi Cup. Pro většinu se jednalo o jejich premiérové vystoupení. Zajímavostí bylo, že v naší malé výpravě byly děvčata, které karate trénovaly necelé 4 měsíce a přesto si nevedly špatně. Jedna z nich, Jarmila Poizlová, se dokonce probojovala až na stupně vítězů a obsadila zde 3. místo v kata.

 
V návaznosti na Funakoshi Cup, jsme se 17. prosince 2006 rovněž zúčastnili semináře karate v České Lípě, pořádaného karate klubem Sport Relax. Vedení semináře bylo, jako již obvykle, na velmi dobré odborné úrovni a cvičení probíhalo v intezivním tempu bez zbytečných prostojů.
 
Navázali jsme na loňskou tradici a v dubnu 2007 jsme v našich tréninkových prostorách uspořádali tři tréninkové semináře pod vedením J. Jordána, 1. Dan, které byly opět zaměřeny na kumite. (reportáž TV Slovácko)
 
Část trenérského vedení klubu si vyrazila ve dnech 05.-06.07.2007 do Mladé Boleslavi na seminář p. Takeji Ogawy, 8. Dan. Semináře tohoto mistra jsou dosti poučné i v tom, že sám mistr smazává svým výkladem a přístupem rozdílnost jednotlivých škol a směrů v karate.
 

Jako vrchol a zároveň předzvěst k uzavření naší další tréninkové sezóny, proběhl pod organizačním zajištěním Karate Klubu Kyjov ve dnech 15.- 17.06.2007 seminář a zkoušky s Pavlem Znamenáčkem, 5. Dan. Tohoto semináře a zkoušek se zúčastnil také další kyjovský oddíl karate, TJ Jiskra Kyjov. Trenéři Karate Klubu Kyjov se v období cca 3 týdenní přípravy zaměřili hlavně na přípravu začátečníků na 9. a 8 Kyu. Ostatní žáci předvedli, že již od 7. Kyu jsou schopni v krátké době samostatné přípravy, bez výraznějšího zasahování ze strany trenérů. Proto zůstaneme u tohoto modelu přípravy na zkoušky a budeme jej nadále propracovávat. V našem klubu není účelem dlouhodobá, několika měsíční příprava ke zkouškám. Koncept tréninků je postaven tak, aby žák byl schopen prakticky kdykoliv, bez zvláštní dlouhodobé přípravy, předvést požadovené znalosti a dovednosti na svůj následující technický stupeň. 100% složení zkoušek to potvrdilo.

 
Rekapitulace a uzavření druhého tréninkového roku Karate Klubu Kyjov proběhlo v hezkém prostředí a za příjemného počasí a atmosféry v kyjovské zahradní restauraci "U Nováků".
 
Ńa prázdninového V. Karate Campu ve Bzenci - Přívoze, pořádaného hodonínským klubem Šin-Mu jsme si mohli změřit své dovednosti s další karatisty, různých výkonostních skupin a věku. V druhé části soustředění proběhla krátká dvoudenní příprava části reprezentace v Kata, pod vedením Petry Nové, 3. Dan a MUDr. Martina Čulena, 7. Dan. Mimo přípravy reprezentantů vedl MUDr. Čulen i některé jednotlivé tréninky na celém soustředění. Jeho zkušenosti a znalosti z oblasti karate jsou obdivuhodné a patří mezi nejlepší, se kterými jsme se mohli dosud setkat. Mimo samotné cvičení karate bylo opět část prostoru věnováno i technikám Juda a sebeobrany, pod vedením Pavla Chromého, 3. Dan.
 
Stejně jako v loňské roce, se veřejnost o činnosti Karate Klubu Kyjov dozvěděla prostřednictvím vysílání dvou reportáží kabelové TV Slovácko, v Kyjovských novinách, týdeníku NAŠE SLOVÁCKO a na internetových stránkách klubu.